Deser czekoladowo-truskawkowy
Deser,  Na słodko,  Przekąski,  Przepisy

Deser czekoladowo-truskawkowy

Przygotowałam pyszny i prosty deser wzorowany na czekoladzie Trilogia Strawberry. Tego smaku jeszcze nie znałam i postanowiłam spróbować go odtworzyć w formie deseru.

Deser robi ogromne wrażenie swoim wyglądem, a do jego wykonania wystarczą tylko 4 składniki 🙂

 

Składniki:

  • 400 g jogurtu greckiego
  • 60 g czekolady mlecznej
  • 40 g czekolady białej
  • 5 g liofilizowanych truskawek

Przygotowanie:

Najlepiej jeśli jogurt będzie w temperaturze pokojowej. Przygotowuję masę czekoladową- 200 g jogurtu greckiego miksuję przez chwilę aby napowietrzyć masę. Czekoladę mleczną rozpuszczam i łączę z jogurtem delikatnie mieszając aby nie stracić napowietrzenia. Gotową masę przelewam do naczynek i schładzam kilka minut w lodówce.
W tym czasie przygotowuję masę jasną- 120 g jogurtu greckiego miksuję przez chwilę aby napowietrzyć masę. 30 g czekolady białej rozpuszczam i łączę z jogurtem delikatnie mieszając aby nie stracić napowietrzenia. Białą masę przekładam na masę czekoladową i ponownie schładzam w lodówce. Truskawki liofilizowane rozdrabniam za pomocą blendera. Pozostały jogurt miksuję przez chwilę aby napowietrzyć masę, rozpuszczam 10 g czekolady białej. Łączę ze sobą jogurt, czekoladę i truskawki delikatnie mieszając. Masę truskawkową wykładam na masę białą. Gotowy deser schładzam przez 2h w lodówce.

 

 

———

Czas przygotowania: 15 min
Czas oczekiwania: 2 h
Całkowity czas: 2 h 15 min
Ilość porcji: 3 porcje

Chcę Cię powitać w moim świecie! Nazywam się Ania i mieszkam w Warszawie. Udało mi się odnaleźć swoją pasję- jest to dla mnie ogromne szczęście! Uwielbiam kuchnię i jestem zakochana w gotowaniu! Gotowanie, zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia to dla mnie ogromna pasja! Mi samej dzięki ciężkiej pracy udało się schudnąć ponad 50kg. Inspirowanie innych daje mi dużą satysfakcję oraz energię do dalszego działania. Chętnie biorę udział w kolejnych projektach, które pozwalają mi na rozwijanie siebie i swoich umiejętności. Kuchnia i gotowanie pochłaniają każdą moją wolną chwilę, a ja poświęcam ten czas z ogromną przyjemnością. Gotuję, próbuję, czytam, uczę się a wszystko po to aby być lepszą niż byłam wczoraj! Mam nadzieję, że spodoba Ci się mój świat! Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej koniecznie odezwij się do mnie!

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *