
Strucla z truskawkami
Zapraszam Was serdecznie na pyszną struclę z truskawkami. Przepis bardzo długo przez Was wyczekiwany. Przepraszam, że zmusiłam Was do czekania jednak ostatnio czasu ucieka mi przez palce.
Pędźcie po truskawki, bo zaraz się kończą, a koniecznie musicie spróbować tego przepisu!
Składniki:
Ciasto:
- 300 g mąki
- 25 g drożdży
- 45 g erytrytolu/cukru
- 5 g cukru
- 1 jajko
- Szczypta soli
- 100 g mleka
- 60 g masła
Kruszonka:
- 10 g masła
- 20 g mąki
- 15 g erytrytolu
Masa truskawkowa:
- 200-250 g truskawek
- erytrytol (opcjonalnie)
Przygotowanie:
Masło rozpuszczam. Mąkę przesiewam do miski, robię w niej zagłębienie, w które wkruszam drożdże, wlewam letnie mleko i dodaje cukier, lekko mieszam i zostawiam pod przykryciem na 10 min. Po tym czasie dodaje szczyptę soli, erytrytol, jajko i wyrabiam ciasto kilka minut ręcznie lub z użyciem miksera z hakami do ciasta drożdżowego, gdy ciasto będzie ładnie połączone dodaje masło i dokładnie wyrabiam. Zostawiam do wyrośnięcia na ok 1 h. Następnie przygotowuję masę truskawkową. Na samym początku przygotowuję masę truskawkową. Mrożone lub świeże truskawki rozgotowuję ok 30 min aż się rozpadną i zgęstnieją, jeśli truskawki były mało słodkie dosładzam do smaku. Przelewam na talerz, przykrywam folią spożywczą by nie zrobił się kożuch i schładzam. Wyrośnięte ciasto rozwałkowuję na szerokość blaszki w jakiej będę piec. Wystudzone truskawki wykładam na ciasto, pozostawiając wolny brzeg. Zawijam rulon i przekładam do keksówki. Zostawiam pod przykryciem na 10 min, w tym czasie nagrzewam piekarnik do 180 stopni. Struclę smaruję mlekiem i posypuję kruszonką, wyrobioną ze składników podanych wyżej. Piekę przez 20-25 min.
Użycie erytrytolu zamiast cukru spowoduje, że strucla będzie mniej kaloryczna, ale ważne jest dodanie chociaż łyżeczki cukru aby drożdże mogły pracować.
———
Czas przygotowania: 15 min
Czas pieczenia: 25 min
Czas oczekiwania: 1 h 20 min
Całkowity czas: 2 h
Ilość porcji: 10 porcji

