Cukier aromatyzowany bzem
Deser,  Na słodko,  Przekąski,  Przepisy

Cukier bzowy | Cukier aromatyzowany bzem

Mam dziś dla Was pomysł na cukier aromatyzowany bzem. Wiosna zamknięta w słoiku.

Cukier świetnie nada się świetnie do napojów, wypieków.

Cukier nie ma aż tak intensywnego zapachu bzu jak świeże kwiaty ale przypomina swoim smakiem wiosnę.

 

Składniki:

  •  1,5 szklanki cukru drobnego
  •  2 szklanki kwiatów bzu

Przygotowanie:

Kwiaty bzu najlepiej zebrać przed południem, wtedy mają najbardziej intensywny zapach, kwiaty powinny być suche, najlepiej zrobić to w słoneczny dzień. Jeśli zbieramy je w pewnym, czystym miejscu, pomijamy mycie aby unikać utraty zapachu.
Do aromatyzowania cukru używamy samych kwiatów bez zielonych części. Najlepiej użyć fioletowego bzu bo ma najbardziej intensywny zapach.
Kwiaty zasypujemy cukrem, wstrząsamy aby przemieszać, odstawiamy w ciemne miejsce na 3 dni. Codziennie wstrząsamy naczyniem aby przemieszać zawartość.
Po tym czasie wykładamy go równą warstwą na blaszkę i pozostawiamy pod przykryciem do wysuszenia. Możemy wspomóc się piekarnikiem i suszyć w 50 stopniach, co jakiś czas mieszając i sprawdzając między palcami czy cukier jest już suchy.
Całość możemy zblendować lub przesiać przez grube sito. Przechowujemy w szczelnie zamkniętym słoiku.
Cukier ma tendencje do zbrylania się.

 

 

———

Czas przygotowania: 5 min
Czas oczekiwania: 3 dni
Całkowity czas: 3 dni 5 min

Chcę Cię powitać w moim świecie! Nazywam się Ania i mieszkam w Warszawie. Udało mi się odnaleźć swoją pasję- jest to dla mnie ogromne szczęście! Uwielbiam kuchnię i jestem zakochana w gotowaniu! Gotowanie, zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia to dla mnie ogromna pasja! Mi samej dzięki ciężkiej pracy udało się schudnąć ponad 50kg. Inspirowanie innych daje mi dużą satysfakcję oraz energię do dalszego działania. Chętnie biorę udział w kolejnych projektach, które pozwalają mi na rozwijanie siebie i swoich umiejętności. Kuchnia i gotowanie pochłaniają każdą moją wolną chwilę, a ja poświęcam ten czas z ogromną przyjemnością. Gotuję, próbuję, czytam, uczę się a wszystko po to aby być lepszą niż byłam wczoraj! Mam nadzieję, że spodoba Ci się mój świat! Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej koniecznie odezwij się do mnie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *