Przepisy,  Recenzje

Recenzja: „Sposób na hormony”, Sara Gottfried

Przychodzę dziś do Was z obiecaną i długo wyczekiwaną przez Was moją recenzją książki „Sposób na hormony”, Sary Gottfried.

Sara Gottfried jest absolwentką Uniwersytetu Harvarda, jest ginekologiem z wieloletnim stażem. W książce prostym i zrozumiałym językiem przedstawia, naukowo sprawdzone metody odzyskania równowagi hormonalnej, pozwala lepiej zrozumieć przyczyny zaburzeń hormonalnych.

 

Pamiętajcie, że żadna książka nie zastąpi wizyty u lekarza. Jeśli macie problemy ze zdrowiem w pierwszej kolejności należy udać się do lekarza.

 

Na początku książki znajdujemy kwestionariusz, który pomoże nam w zidentyfikowaniu problemów hormonalnych. Wypełniając kwestionariusz, możemy sprawdzić, które problemy mogą nas dotyczyć. Następnie autorka kieruje czytelników do  konkretnych rozdziałów książki, które przybliżają możliwości pokonania problemów hormonalnych.

Naturalnym stanem naszego organizmu jest równowaga. Nie musimy być wiecznie nerwowe, przemęczone i zestresowane. Dzięki lekturze książki poznamy możliwości odzyskania tej równowagi w naturalny sposób.

Autorka porusza tematy dotyczące ziołolecznictwa, diety i stopniowej zmiany stylu życia, terapii ziołowej oraz suplementacji. Bardzo ciekawym rozdziałem książki jest wyjaśnienie działania i znaczenia poszczególnych hormonów, co ułatwia nam zrozumienie książki.

Książka jest bardzo ciekawą pozycją, każda z kobiet powinna się z nią zapoznać. Mi się udało znaleźć informacje jak na temat leczenia moich problemów hormonalnych, które zdiagnozował mi już mój lekarz. Teraz tylko pozostaje mi wprowadzić zmiany w życie.

Cena jest bardzo przystępna więc według mnie warto zrobić sobie taki prezent.

Chcę Cię powitać w moim świecie! Nazywam się Ania i mieszkam w Warszawie. Udało mi się odnaleźć swoją pasję- jest to dla mnie ogromne szczęście! Uwielbiam kuchnię i jestem zakochana w gotowaniu! Gotowanie, zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia to dla mnie ogromna pasja! Mi samej dzięki ciężkiej pracy udało się schudnąć ponad 50kg. Inspirowanie innych daje mi dużą satysfakcję oraz energię do dalszego działania. Chętnie biorę udział w kolejnych projektach, które pozwalają mi na rozwijanie siebie i swoich umiejętności. Kuchnia i gotowanie pochłaniają każdą moją wolną chwilę, a ja poświęcam ten czas z ogromną przyjemnością. Gotuję, próbuję, czytam, uczę się a wszystko po to aby być lepszą niż byłam wczoraj! Mam nadzieję, że spodoba Ci się mój świat! Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej koniecznie odezwij się do mnie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *